Wiggles

Největší fansite web o legendární hře Wiggles

Návod – První svět 1/3

admin Únor - 20 - 2012

Tak se vrhneme na začátek celé výpravy. Co udělat na začátku a jak postupovat v příběhu? První svět si rozdělíme na tři etapy. V tomto článku se dovíte něco o úplněm začátku.

Na začátku začnete s 5 Wiggly, ohništěm a nějakými zásobami. Víla vám řekne, že máte najít další 4 prsteny, ale to je ještě dlouhá cesta. Rozbijte bedny a rozbalte ohniště. Hned postavte v ohništi  stan, aby si vaši wigglové nestěžovali, že musí spát na zemi (jak poznáte v průběhu hry wigglové si pořád na něco stěžují:P). Jednoho Wiggla můžete poslat na rozbití hromady kamenů nalevo nebo posekat pár hub. Už zde na začátku hry je důležité rozvrhnout si práci wigglů. Jednoho wiggla trénujte v kopání kamenů, druhého zase nechte vařit popřípadě sekat houby. Toto rozložení je důležité v budoucím zkoumání nových vynálezů. V ohništi postupně vynalezte špalek na sekání a kamenictví. Špalek budete potřebovat zvláště na další vynálezy do budoucnosti, teď použijete asi pouze žebříky nebo nůše (oboje věci jsou velice užitečné pro rychlejší práci wigglů). Kamenictví využijete zvláště na výrobu zbraní a pastí. Postupně během prvního světa vybavte minimálně kyji celou vaší wigglí bandu. Pasti jsou efektivní tehdy, pokud bojujete proti přesile, stačí vylákat nepřátele do vašich pastí a máte vyhráno (hodí se zvláště v posledním souboji prvního světa proti trollům).

Teď můžete nechat wiggla  kopat tunel. Tunel vystavte směrem kolmo dolů. Hned na začátku naleznete několik navazujících tunelů, ty můžete taky prozkoumat a rozšířit tak vaše  území. Důležité je objevit pár jeskyní s dalšími houbami. Můžete na volných místech mezi vašimi tunely kopat první jeskyně, kam umístíte špalek na sekání a kamenictví. Postupně se vám bude vaše komunita wigglů rozšiřovat, tak můžete postavit další stan. Čím víc dětí, tím víc budoucích kopáčů :) .

Po chvilce kopání směrem dolů narazíte na trpaslíky z klanu hippies, ti vám poví, že trollové zajali strážkyni brány. Hlavním úkolem tohoto světa je tedy zachránit strážkyni. Ze začátku hry nezkoušejte krást hippiesákům jejich vybavení a suroviny! Mají určitou toleranci, ale pokud ji přeženete, tak vám celý klan vyhlásí válku a to ze začátku není příjemná věc.

 

Celý náš návod můžete sledovat na videích od  německého týmu . Časem možná vytvoříme kompletní videonávod s českým komentářem, ale do té doby musíme vystačit s německým videem.

Video 1

Video 2

4 Komentaru

 1. Kasko napsal:

  Bude tedy někdy „kompletní videonávod s českým komentářem“ nebo už jste se na tenhle web dávno vybodli?

 2. admin napsal:

  Můžete se někdo zapojit :P

 3. admin napsal:

  Ale vidím to že o prazkách se budu nudit tak to doklepnu :)

 4. d.u.daniela@seznam.cz napsal:

  Dobrý den chci se zeptat co s knihama děkuji moc…..

Komentovat


 • RSS
 • Facebook

Hledat

Oblibene

Návod – Druhý...

Máme něco vynalezeno, další klan vybitý a už se můžeme ...

Návod – Druhý...

Už to je jen kousek od křišťálového světa. Přišel čas ...

Sada cheatů

SUROVINY qnew Stein  -   kámen qnew Gold  -   zlato qnew Kristall  -   kristal qnew Kohle  -   uhlí qnew Pilzstamm  -   ...

Wiggles-ChangeMod verze 1.0

První ze série Modu pro Vás od německých tvůrců. Co ...

Wiggles film –...

Máme tady další díl wigglovského příběhu zpracovaný od Petra Kučeráka, ...