Wiggles

Největší fansite web o legendární hře Wiggles

Návod – Druhý svět 1/3

admin Červen - 5 - 2012

Po delším čase jsme opět zpět s dalším dílem návodu. Co tedy udělat na začátek? Jak postupovat? To vše se dočte dne. Přeji příjemné počtení a následné vybalování a zabydlování wigglů. Jako bonus ještě přidáváme návod k prvnímu světu s úkolem “ najít vodu vílám“ .

Bonus k prvnímu světu: Hledání ztracené vody víl
Pokud budete poctivě kopat do stran kolem hlavního tunelu naleznete jeskyni s vílami. Tam dostanete úkol najít ztracenou vodu víl. Stačí se prokopat k pevnosti trolllů, která je napravo nahoře od víl. Zde pobít dva troly a posbírat několik zajímavých věcí. Pak uvidíte vodu, která je zadržována dveřmi. Dveře však ještě neotevírejte! Nejprve vykopejte tunel, který bude smřovat dulů k vílám a až pak teprve pusťte vodu. Víly se vám odmění skvělým dárkem ;-) .

Celý postup bonusového úkolu naleznete zde:

Druhý svět:
Každý ze světů je tvořený z určitého speciálního materiálu a naleznete zde novou speciální surovinu. Druhý svět je tvořen sírou a poprvé zde naleznete železnou rudu a uhlí. Teď už k samotnému přesunu. Sbalte své veškeré budovy nabalte je wigglům. Je potřeba nadělat spousty jídla, doporučuji alespoň 15 kusů jídla pobrat. Nezapomeňte přibali i pár křečků a housenek! Může se stát, že v novém světě dlouho nenarazíte na nějakou housenku či křečka a budete je postrádat. Po projití branou wigglové budou sestupovat tunelem dolů. Po levé straně naleznete menší jeskyni s houbama a pár bednama, které rozbijte. Zde můžete povykládat veškerý náklad a vybalit stan s ohništěm a začít vařit. Ostatní wiggly pošlete na průzkum dále dolů a doprava, kde objevíte velkou jeskyni, kde můžete postavit další část svých budov. V úrovni této jesknyně budujte tunel dále doprava. Zbytek wigglů může hloubit hlavní tunel směrem dolů a v tunelech budovat své jeskyně, kte umístíte zbytek svých budov. Během hloubení můžete narazit na první nepřátelské potvory, proto se svými kopáči posílejte nějakého bojovníka nejlépe i s prakem, protože monstra v sirném světě nejsou tak slabá jak jejich kamarádi v předešlém světě! V tomto světě vám budou dělat problémy Sirní wulkeři a Tovární vetřelci. Narozdíl od normálních wulkerů jsou jejich sirné obdoby o něco silnější, ale často se vyskytují ve větších počtech. Můžete narazit i na skupinky čítající 8 sirných wulkerů. Tovární vetřelci jsou zase obdobou masožravých rostlin, ale opravdu opravdu silnější! Nejlepší je zničit z většího odstupu pomocí praku a svého střelce.

Jakmile se zabydlíte, začněte vytvářet z železné rudy železo a postavit předměty a budovy co jste kvůli tomu nemohli vytvořit. Vrcholem tvorby by měli být průmyslové stavby – koupelna, obývací pokoj, kuchyň, ložnice jelikož wigglové brzo si začnou zase stěžovat na to že nemají co dělat a že jim jejich jídlo nechutná. Znáte to, Wigglové jsou hrozně problémoví! Po chvilce kopání dolů či do stran (připomínám příběhové linine nejsou vždy stejné záleží na způsobu kopání a náhodným generování mapy) se prokopáte k jinému trpasličímu klanu. Okamžitě zataraste vstup ke klanu dveřmi nebo se vám budou pomalu ztrácet vaše věci. Narozdíl od Hippies, které jste úspěšně zničili je tento klan o něco horší soupeř- Spousta trpaslíků, každý je dobře vybavený a spravují rozsáhlou oblast. Nejprve doporučuji prozkoumat jejich území, vynalést pár zbraní pro své wiggle a pak postavit několik pastí, které nainstalujte podél vchodu k nepřátelskému klanu. Pak stačí nalákat hezky po jednom nepřátele do pastí a dorazit je pár wiggly. Tuto strategii můžete prakticky použít na všechny nepřátele. Pokud chcete myslet na akceschopnost wigglů vybavte každého wiggla Velkou nůší,jezdeckým křečkem,kyjí a lepší zbraní podle toho jakým směrem chcete wiggla vést (obouruční sekyru,prak,jednoruční meč či sekyru). Pokud zvolíte jednoruční zbraně dejte wigglovi i štít.

Video část 1 (přesun,první tunely, prokopání se k nepřátelskému klanu)

Video 2 (výstavba základny)

Video 3,4,5(Stavíme, stavíme, vynalézáme, vynalézáme!)

6 Komentaru

 1. Votasss napsal:

  Ahoj. Vynalézat koupelny a kuchyně není potřeba, hlavně je nesmíš v truhlárně vynalézt, to pak wigglům nebudou chybět a nebudou protivní :) . Nový kmen trpaslíků není potřeba ničit, to je dobrovolné. Jo a zajímalo by mne kdy vydáš další díl návodu, jelikož už jsem daleko, ale nevím kudy kopat :( (btw, titanic jsem prošel i krakena zabil i drakovy pomohl).Dík za brzkou odpověď :)

 2. admin napsal:

  Do konce týdne by to mohlo být :)

 3. janzak napsal:

  Jak dostanu energii 2. stupně, díky!

 4. honzass napsal:

  ahoj lidi, jsem v prvním světě. Všechno mám hotoví jenom nemůžu najít tu bránu do dalšího.. prokopal jsem už snad všechno, dostal jsem se už i dolů ke konci mapy. Ale je to hrozně daleko a wigglové jsou protivové nikomu se tam nechce. :D nevíte kde tak nějak mám kopat když chci najít bránu? :)

 5. gabinka napsal:

  ahoj,krásná stránka a cheaty skvělý.. všechny fungujou:))
  Ale mám jeden problém.. co potřebuju na energii stupně 3 ? potřebuju ho k budovám které bez toho nemohu používat.pomůže mi s tím nějak vodní kolo ? předem díky za odpověď;)!.. :)

 6. TST napsal:

  Brána do druhého světa je úplně dole přibližně pod pevností trolů. Je třeba se prokopat úplně na dno a mezi neprokopatelnými skalami je jedna prokopatelná část ještě níže. Zde je jeskyně s bránou (těžko se to popisuje).
  Na energii 3tího stupně je potřeba reaktor.

Komentovat


 • RSS
 • Facebook

Hledat

Oblibene

Návod – Druhý...

Máme něco vynalezeno, další klan vybitý a už se můžeme ...

Návod – Druhý...

Už to je jen kousek od křišťálového světa. Přišel čas ...

Sada cheatů

SUROVINY qnew Stein  -   kámen qnew Gold  -   zlato qnew Kristall  -   kristal qnew Kohle  -   uhlí qnew Pilzstamm  -   ...

Wiggles-ChangeMod verze 1.0

První ze série Modu pro Vás od německých tvůrců. Co ...

Wiggles film –...

Máme tady další díl wigglovského příběhu zpracovaný od Petra Kučeráka, ...